هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام خدمت بینندگان عزیز و ارجمند
این سایت را هدیه می کنم آخرین امام حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف.
به روح ملکوتی امام و شهدا

توجه:نام این سایت مخفف کلمه پایگاه مذهبی ولایت فقیه است.P پایگاه m مذهبی v ولایت و f فقیه

توجه:تمامی مطالب سایت مربوط به پایگاه مذهبی ولایت فقیه بوده و دستنویس مباشد لذا هرگونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

هدف از ساخت این وبلاگ:بنده تصمیم گرفتم در این اوضاع که کشور های بیگانه دست به تهاجم فرهنگی زده اند با این تهاجم مقابله کنم و بتوانم به عنوان یک ایرانی به وظیفه خود عمل کنم و یکی دیگر از اهداف بنده آشنا کردن مردم با ولایت فقیه و روشنگری بود. همچنین بیزاری مردم از دولت های بیگانه.

آینده سایت:بنده امید وارم با کمک های شما دوستان این وبلاگ را به یکی از بهترین وبلاگ های مذهبی تبدیل کنم البته باکمک شما دوستان.

حال جادارد از دوستانی که در این جنگ به من کمک کرده اند تشکر کنم: گروه مدافعان جنگ نرم-آقای رستمی وبلاگ مقتدر مظلوم- آقای علی بابایی وبلاگ رهبرم سید علی-آقای جوادی محب عزیز که من را در راستای دامنه وبلاگ خیلی کمک کردند و سایر دوستانی که به بنده لطف داشتند.
____________________________
***افتخارات وبلاگ***
کسب مقام دوم در جشنواره ملی تبیان قم
____________________________
تاریخ ثبت وبلاگ:1390/1/14نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
jood Support مسابقه بزرگ وبلاگ نویسی انقلاب ما
مطالب اخیر وبگاه

پایگاه مذهبی ولایت فقیه/گروه فرهنگی مذهبی-در ابتدای سخن، شهادت جانگداز دخت نبی اکرم و یگانه همسر امیر اعظم را به شما خواننده عزیز وهمه شیعیان جهان تسلیت عرض می نمایم.
در این نوشتار قصد داریم تحلیلی کوتاه داشته باشیم درباره گوشه هایی از سیره حضرت زهرا در دفاع از حریم ولایت که نشاندهنده اعتراض به حاکمیت سیاسی زمان خود بوده است.
 بررسی زندگانی حضرت زهرا از بعد سیاسی  جای کار وتحقیق بسیار دارد. ما فقط به چند بعد از ابعاد مختلف اندیشه سیاسی حضرت زهرا می پردازیم.

گرفتن کمربند علی:
زمانی که جمعی از طرف خلیفه اول به درد خانه علی آمدن وبعد از آتش زدن در خانه ، حضرت علی را بیرون آوردن تا به زور برای گرفتن بیعت به مسجد ببرند نتها کسی که در کوچه کمر بند علی گرفته بود ومانع بردن علی یه مسجد می شود حضرت زهرا بود.  یکی از علل مانع شدن حضرت زهرا برای بردن علی به مسجد این بوذ که اگر علی  رابه مسجد ببرند وبا زور شمشیر از علی بیعت بگیرند این کار یعنی پذیریش تلویحی طاغوت ازسوی امام معصوم هرچند با زور شمسیر باشد.

رفتن  فاطمه به مسجد وتهدید اوبه نفرین :
وقتی حضرت زهرا نتوانست جلوی بردن علی را به مسجد بگیرد. و در نهایت  حضرت را به زور به مسجد بردن . باز حضرت زهرا نا امید نشد و برای جلوگیری از انعقاد بیعت اجباری ،با آن حال نامساعد به طرف مسجد حرکت کرد. جبهه کفر که گمان کردن با بردن علی به مسجد دیگر همه چیز تمام است ناگهان با آمدن حضرت زهرا همه چیز تغییر کرد در همان لحظاتی که داشتند حضرت امیر را وادار به بیعت در مسجد می کردند سلمان نقل می کند که زهرا اطهر وارد مسجد شد، از جلو در فریاد زد به خداقسم اگر علی را رها نکید به سر قبر پیامبر رفته موی پریشان می کنم یقه چاک میدهم و همه شما را نفرین خواهم کرد. لحظات از جملات زهرا نگذشته بود که ناگهان ستونهای مسجد شروع به لرزیدن کرد حضرت امیر به سلمان فرمودند: سلمان فاطمه را در یاب که اگر نفرین کند همه نابود خواهد شد. این همه شجاعت از فاطمه برای دفاع علی در مقابله جریان کودتا ستودنی ست.

گریه برای مظلومیت حضرت امیر سلام الله علیه:
 در روایت آمده است که دریکی روزهایی که حضرت زهرا در بستر یبماری بودند حضرت امیر به بالا بسترشان آمدند. حضرت با دیدن امیر المومنین به گریه افتادند.  حضرت امیر گمان کردن زهرا برای بیماری و درد وزنج خودش که از صحابه خائن پیامبر دیده گریه میکند .وقتی از علت گریه ایشان سوال کردند. حضرت زهرا فرمودند علی جان گریه من به خاطر خودم نیست گریه من به خاطر مظلومیت توست علی جان.به خاطر خلافتی ست که از توغصب شده به خاطر حق حاکمیتی است که از تو سلب شده.

رد دیدار حضرت زهرا  در بستر  با  ابوبکر وعمر:
بعداز ماجرای آتش زدن در خانه حضرت ومسجد بردن حضرت امیر برای گرفت بیعت،عمر وابوبکر با نهایت وقاهت برای دیدار حضرت زهرا وقت خواستند ولی حضرت آن دو را به حضور نپذیرفتند. ایشان با این کار می خواستند به مردم بفهماند که ارزشی برای خلیفه وقت قائل نیستند و آنها را به ریاست وحکومت  نمی شناسند

دفن شبانه، توهین به خلیفه وقت :
ببینید دوستان به نظر شما علت اصرار حضرت برای دفن شبانه چه  بود؟ البته درکتب روایی علما ودانشمندان ادله زیادی را ذکر کرده اند. آن دلیل که مد نظر ماست بر خواسته از همان هوش سیاسی حضرت زهرا است. حضرت زهرا دختر پادشاه امپراتوری اسلام بود که سیطره حکومت آن به اندازه کل قاره آسیا، قسمتی زیادی از آفریقا وبخشی از اروپای امروزی بود. مسلما در تشییع جنازه ملکه پادشاه عرب وجود سران کشوری ولشکری و حتی سران دیگر ممالک ضروری به نظر میرسد.اما حضرت زهرا با  آن اندیشه سیاسی خواست به آینده گان بفماند که من، فاطمه دختر پادشاه عرب، حاکیمت مسلط بر امپراتوری اسلام را قبول ندارم. ایشان با این حرکت این را سوال در ذهن آیندگان ایحاد کردند که چرا فاطمه نخواست خلیفه وقت پشت جنازه او نماز بخواند.
حضرت می خواستند به همه بشریت تا انتهای تاریخ بفهماند که حاکم وحکومت وقت را به رسمیت نمی شناسد.
مطالب ذکرشده فقط گوشه هایی اندک از دریا عظمت آن بانوی دو عالم  در باب اندیشه سیاسی بود.
به امید روزی که آخرین فرزند او برای انتقام از پس پرده برون آید.انشااللهنویسنده سبحان حیاتی در 09:41 ب.ظ | نظرات()
آپلود عکس
پایگاه مذهبی ولایت فقیه/گروه خبری تحلیلی:امروز رهبر معظم انقلاب حضرت ایت الله خامنه ای در دیدار با اعضای مجلس خبرگان جمهوری اسلامی بیشتر به مسائل فرهنگی پرداختند و حساسیت خود را نسبت به مسئله ی مهم فرهنگ نشان دادند. همچنین ایشان افزودند: بنده نگران مسئله ی فرهنگ هستم.
اما چرا رهبر معظم انقلاب از موضوع فرهنگ نگران هستند؟ زیرا الآن ما در حال جنگ فرهنگی با غرب هستیم و اکنون کشور ما در اوضاعی است که متاسفانه وضعیت خوب فرهنگی حاکم نیست برای همین رهبری معظم از این موضوع احساس نگرانی می کنند. از آنجایی که متاسفانه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت جدید در حال دامن زدن به برخی موضوعات مانند: رفع فیلترینگ فیسبوک، آزاد کردن صدای بانوان و ... و مسائلی که حکم آنان از طرف مراجع اعظام تقلید کاملا مشخص است و رهبری معظم هم حق دارد که احساس نگرانی کند.


نویسنده افسر اسایبری در 10:34 ب.ظ | نظرات()
http://up-emamemonji.tk/uploads/139393839863931.png

نمی دانم نام این دولت، دولت اعتدال است یا اصلاحات؟

پایگاه مذهبی ولایت فقیه/گروه خبری تحلیلی-دومین همایش فصلی اصلاح‌طلبان استان همدان با عنوان «بررسی موانع و راهبردهای تدبیر و امید»  در هشتم اسفند ماه در همدان برگزار شد.در این همایش سعید رضوی‌فقیه عضو تند رو گروه اصلاح‌طلب در سخنان خود اتهامات ناروایی به نظام و رهبری نسبت داد و مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان و شورای نگهبان را به شدت تخریب كرده است.

واقعا باید برای جامعه  اصلاح  طلبان باید متا سف بود که وقاحت را به جایی رسانده اند که افرادی منسوب به آنها صریحا به ارکان اصلی قانون اساسی توهین می کندد.البته با  روی کار آمد دولت تدبیرو امید انتظار مطرح شدن اینگونه مباحث می رفت.

واقعا تعریف دولت از باز شدن فضای سیاسی چیسست؟

 به نظر میرسد که مطرح شدن این گونه توهین ها تازه آغاز شده  مباحثی که با زیر سوال بردن آیات قرآن  ومقدسات مذهبی ، در روزنامه  هایی مثل قانون وبهار وپنجره ، شروع شده است. وقتی آن روزنامه صلاح طلب  در صفحه اول خود مستقما متن آیه قرآن را زیر سوال می برد دیگر به طریق اولا توهین به نظام به راحتی توجیه سیاسی پیدا می کند.

از به بعد باید منتظر این گونه توهین ها، مثل کشیدن کاریکاتور علما ومراجع ( همانند دوران دولت اصلاحان) در روزنامه  هابود.
فقط باید بگویم متاسفم.


نویسنده سبحان حیاتی در 08:55 ب.ظ | نظرات()

                        http://up.rahemin.ir/uploads/13935924611.png

پایگاه مذهبی ولایت فقیه/گروه خبری تحلیلی:چندی پبش مسئولین آمریکایی ایران رامتهم به رعایت نکردن حقوق بشر نموده اند . البته این برای اولین باری نیست که دولت امریکا ایران را متهم به رعایت نکردن حقوق بشر کرده است.در این نوشتار قصد داریم ثابت کنیم که امریکا بزرگ ترین نقض کننده حقوق بشر است. آنها حتی کار را به جایی رسانده اند که ما را به خاطر رعایت نکردن حق انسانها تحریم کرده اند. یعنی یکی از علت های سه گانه تحریم ها علیه ایران اتهام زدن به ایران در باره عدم رعایت حقوق  است. در ابتدا بحث باید به این نکته مهم اشاره کرد که اصولا جمهوری اسلامی حقوقق بشر از غربی را از ریشه واساس قبول ندارد

تعریف غربها از حقوقق بشر بر مبنای تفکر اومانسیم تشکل گرفته وآن چیزی که به  اعلامیه جهاتی حقوق بشر  سازمان ملل معروف است مانند درختی است که در زمین امانسیم کاشته شده. پس در مرحله اول مشکل ما با حقوق بشر امریکایی ها مشکل ذاتی است.  در حقوق بشر امریکایی تلاش میشود تا قوانین انسانی و حقوقی بر مبنای خواست ونظر مردم شکل بگیرد نه خدا . یعنی اگر مردم یک رفتار را خوب بداند آن رفتار جز قوانین حقوق بشر در می ایند و اگر مردم رفتاری را بد بدانند آن رفتار از حقوقق بشر حذف می شود . حقوق بشر غربی جایگاهیی برای خدا در تیین قوانین قائل نیست .  بجث در باره حقوق بشر غربی  ونقد آن مجال  دیگری را می طلبد ولی برای واضح شدن وتقریب ذهن، مثالی در این باره می زنیم تا موضوع روشن شود. اگر مردم تشخیص دهند که هم جنس بازی عمل خوبی است پس این عمل جز حقوق بشر حساب می شود وکشور هایی که مخالف هم جنس بازی باشد از سوی امریکا ودنیای غرب نقض کننده حقوق بشر به حساب می آیند  یا مثلا اگر در حقوقق بشر امریکایی امده  است دزدی بد است ، قبح دزدی نه به خاطر این است که دزدی با عث نارضایتی خدا میشود وفردا قیامت باید جوابگویه عمل زشت خود بود، از نظر انها اصلا آخرتی وجود ندارد. حقوق بشر غربی اعلام میکند  دزدی بد است چون اگر دزی خوب باشد  دزدی باب میشود و دیگر جان ومال مردم در امان نخواهد بود. در حقوق بشر امریکایی ،حق را انسان برای انسان تعریف می کند که این امر باعث میشود که حق وحقیقت یک عمل مفهوم انتزاعی پبدا کند.در صورتی که در اسلام حق قانون گذاری فقط وفقط با خدا متعال است.
بقیه در ادامه مطلب...

 

نویسنده سبحان حیاتی در 09:59 ب.ظ | نظرات()
http://up-mazloum.a-w.ir/uploads/13933311542.png
در نوفل لوشاتو می‌خواستند از بیست و چهار ساعت زندگی امام فیلم بگیرند، وقت غذا که شد، توی سفره غذای ساده‌ای بود. خواستند فیلم بگیرند، امام گفتند: «نه، این‌طور که شما می‌خواهید سفره بچینید دروغ است. توی سفره ما گاهی پلو و گوشت و خورش هم هست؛ شما می‌خواهید این‌ها را نادیده بگیرید، یک سفره‌ی ساده درست کنید، این دروغ است.»
پایگاه مذهبی ولایت فقیه/گروه سبک زندگی- آری او شاید بزرگمردی باشد که نه تنها حکومت یک کشور را عوض کرد بلکه اکنون انقلابی که او رهبری کرد دارد ستون های استبداد به لرزه در می آورد اما می توان از ایشان یک الگوی دیگر هم گرفت. امام خمینی(ره) علاوه بر اینکه یک فقیه و یک علامه و یک رهبر سیاسی بودند اما در اخلاق هم یکی از نمونه ها بودند. وقتی زندگی امام را ورق می زنیم شاهد ویژگی های اخلاقی زیادی هستیم. ایشان بر عکس رهبران و شاهان دیگر جهان در سادگی زندگی می کردند اما هیچ وقت هم به روی خود و دیگران نمی آوردند که من زندگی ساده ای دارم.
داستان بالا نمونه ای از هزاران ویژگی های اخلاقی حضرت امام خمینی(ره) بود. به راستی او شایسته  الگو هم برای سیاست هم برای دین و مذهب و هم برای یک حیات طیبه. نکته قابل توجه این است که ایشان هم به کشورداری و اخبار روز می رسیدند، هم به نمازها و واجباتشان، هم برای استراحت و هم به خانواده و فرزندانشان اهمیت می دادند.
برای مشاهده ی نمونه ای دیگر از زندگی حضرت امام به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.


نویسنده افسر اسایبری در 03:48 ب.ظ | نظرات()
http://up-mazloum.a-w.ir/uploads/13930890871.png
پایگاه مذهبی ولایت فقیه/گروه سبک زندگی:همه دوستان حتما به خاطر دارند که رهبری معظم انقلاب در چند سخنرانی به مبحث کنترل جمعیت و یا همان تحدید جمعیت اشاره داشتند و از مردم و مسئولین درخواست کردند که این موضوع چالشی را حل کنند.یکی از درس هایی که مردم و به خصوص مسئولین از بیانات رهبر انقلاب در بحث کنترل جمعیت باید بگیرند این است  که رهبر انقلاب شخصا فرمودند که من به نوبه خود در بحث کنترل جمعیت مقصر هستم و به خاطر این کار از مردم فهیم عذر خواهی می کنم. واقعا باید دید که کدام رهبری راشما می شناسید در این سطح از مقام سیاسی حاضر بشود مثل رهبر انقلاب ما این قدر ساده از مردم عذر خواهی می کند که صد البته این نشانه آزادمنشی و تواضع حضرت ایشان است.
اما کنترل جمعیت یکی از سیاست هایی است که اغلب کشور ها برای رشد بیش از حد جمعیت در پیش می گیرند. این سیاست چند سال بعد از انقلاب در ایران اجرا شد.


نویسنده افسر اسایبری در 08:40 ب.ظ | نظرات()

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

موضوعات مطالب
طراح قالب
ثامن تم
آرشیو مطالب
پیوندهای وبگاه
طراح قالب
ثامن تم
برچسب‌ها
نظرسنجی
به شما کدام دبیر شورای عالی امنیت از همه موفق تر بوده است؟
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic